تلفن: 66570947

.

نکاتی درباره استفاده از روروئک برای راه رفتن کودک

استفاده از روروئک برای کودکان نوپا امری چالش برانگیز می ‌باشد و عده‌ای با استفاده از آن موافق و عده‌ای مخالف هستند.

مخالفت عده‌ای که این کار را ناپسند می شمارند، بر این اصل واقع شده که استفاده از این نوع وسایل، شرایط غیر واقعی را برای راه رفتن کودک ایجاد می‌کند و اگر پس از مدتی روروئک را از کودک بگیریم، قادر نیست به تنهایی راه برود و احتمال افتادن و آسیب رسیدن به او زیاد است. حتی برخی از محققین معتقدند که استفاده از روروئک برای کودکان نوپا، رشد آن‌ها با تأخیر روبرو می‌ کند. 

لذا به جای اینکه والدین زمانی را صرف کنند تا کودک با روروئک راه رفتن را بیاموزد، باید این زمان با شرایط واقعی برای کودک صرف شود. 

همچنین در برخی موارد مشاهده شده است که کودک هنگام استفاده از روروئک، دچار آسیب پا و استخوان‌ های لگن می‌شود که ممکن است والدین از آن بی خبر باشند. 

به همین دلیل توصیه می‌ کنیم که برای استفاده از روروئک از پزشک اطفال کودک خود سئوال کنید و اگر می‌خواهید که از روروئک استفاده کنید، حتما مراقب آسیب‌های احتمالی به لگن و پای کودک خود باشید. 

سن مناسب کودک برای اینکه راه رفتن را شروع کند، بین 12 تا 15 ماهگی است. اگر هر گونه تاخیر در راه رفتن کودک رخ بدهد، نیاز به مشورت با پزشک و متخصص کودکان وجود دارد.پزشک ممکن است بر اساس تشخیص راه های درمان متفاوتی را پیشنهاد نماید که یا بصورت دارو یا کاردرمانی برای راه رفتن کودک می باشد