تلفن: 66570947

.

درمان عدم تمرکز در کودک با نوروفیدبک

امروزه نوروفیدبک به عنوان یکی از روشهای مؤثر درمان کودکان دجار بیش فعالی شناخته شده است. هدف از درمان بوسیله روش نوروفیدبک این است که به کودک آموخته شود که چطور می تواند رفتارهای مغزش را کنترل کند وتغییر دهد و در نهایت عملکردهای مربوط به بیش فعالی را از بین ببرد. کلینیک توانش به عنوان مرکز نوروفیدبک در تهران یکی از از معدود کلینیک نوروفیدبک در تهران است

این به این معنی است با استفاده از خدمات مرکز نوروفیدبک کلینیک توانش کودک شما می تواند به مغز خود بیاموزد که بیش فعال نباشد

بیوفیدبک مانند آینه ای است که عملکرد مغزتان را که به طور عادی شما از آن آگاه نیستید ، به نمایش در می آورد و به شما می آموزد تا اطلاعاتی راجع به وضعیت بیولوژیک مغز خود بدست بیاورید و از این اطلاعات جهت کنترل ارادی فعالیت های مغزتان استفاده کنید.

نوروفیدبک نوعی بیوفیدبک است که می تواند جهت آموزش کودکان دچار بیش فعالی جهت تغییر رفتارشان استفاده شود. به این صورت که دستگاه اطلاعات الکتریکی مغز کودک و امواج مغزی او را ثبت می کند و  با ثبت امواج و تقویت امواج مثبت و مفید، نوروفیدبک انجام می شود و کودک می آموزد که چطور می تواند بیشتر توجه و تمرکز داشته باشد.

  حال این امواج مغزی که در نوروفیدبک روی آنها کار می شود، چه هستند و چگونه کار می کنند؟ در بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران چه خدماتی ارائه می شود؟

هر فرد نرمال 4 دسته موج مغزی دارد که عبارتند از: 

موج آلفا در زمان آرامش و relaxation فعالیت بسزایی دارد.

موج بتا سریع ترین موج مغزی است و در مواقع توجه و تمرکز فعالیت زیادی دارد. موجی به نام SMR نیز وجود دارد که زیرمجموعه ای از موج بتا است و زمانی که فرد برای انجام یک فعالیت کاملاً فوکوسکرده فعال است.

موج تتا در زمانی که فرد در حال به خواب رفتن است و یا افکار پوچ و بی هدفی دارد فعال است .

موج دلتا کندترین موج مغز است و در هنگام خواب عمیق فعال ترین موج است.

وقتی یک کودک نرمال تلاش می کند مطلبی بخواند یا روی موضوعی تمرکز کند، امواج بتا در مغزش افزایش می یابد، اما در کودکان بیش فعال، این اتفاق نمی افتد و به جای افزایش موج بتا، موج تتا در مغزشان افزایش می یابد (موج افکار پوچ) ، و این به این معنی است که این کودکان نمی توانند به اندازه کودکان دیگر تمرکز کنند.

آیا نوروفیدبک به راستی روش مؤثری است؟

وقتی کودک بیش فعال نیاز به توجه دارد، به جای افزایش موج بتا در مغزش، موج تتای او بالا می رود و در دستگاه EEG بالا بودن موج تتا نسبت به بتای او ثبت می شود. در جلسات نوروفیدبک درمانی، به کودک می آموزیم که چگونه موج بتای خود را بالا بیاورد. معمولاً بعد از 30 جلسه درمان، کودک کاملاً می آموزد که چطور امواج مغز خود را کنترل کند . علاوه بر بهبود توجه و تمرکز در کودکان، علائم دیگر بیش فعالی نیز در کودک کمرنگ می شوند. این بهبودی، قابل مقایسه با زمانی است که کودک در حال مصرف روزانه  4 قرص ریتالین است. جهت مشاوره بیشتر میتوانید   از خدمات مشاوره بخش کلینیک نوروفیدبک در توانش ، مرکز نوروفیدبک در تهران استفاده نمایید

در کودک تحت درمان با دارو، با پایان نیمه عمر دارو در بدن، علائم برمی گردد اما زمانی که کودک می آموزد که چطور امواج مغز خود را کنترل کند، علائم خاموش می شوند و این بهبودی دائمی است ، و بدان معنی است که وقتی جلسات درمانی کامل شد، کودک شما فردی نرمال خواهد بود و این نکته وجه تفاوت نوروفیدبک با سایر روش های درمانی است.

در کلینیک نوروفیدبک توانش که جز بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران و حتی ایران است خدمات درمانی بوسیله روش نوروفیدبک برای کودکان بیش فعال انجام می شود و شما می توانیدجهت استفاده از خدمات بهترین مرکز نوروفیدبک در تهران با ما تماس حاصل نمایید