تلفن: 66570947

.

سنجش ورود به مدرسه ،سوالات سنجش نوآموزان ، سنجش کودکان ورود به دبستان ،

سنجش ورود به مدرسه

هر ساله آموزش و پرورش از کودکان 6 سال تمام آزمون ورودی براي ورود به مدرسه را بعمل مي آورد.

سنجش آمادگي تحصيلي پيش از ورود كودكان به سيستم آموزشي رسمي در بسياري از كشورهاي جهان مورد توجه قرار گرفته است. 

طرح سنجش نوآموزان در ابتدای تحصیل با هدف سنجش میزان سلامتی و ارزیابی هوش، بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی و همچنین شناسایی و هدایت دانش‌آموزان خاص و با نیازهای ویژه اجرا می‌شود.

معمولا هر ساله طرح سنجش استان‌ها از اواسط خرداد آغاز و تا شهريور ادامه مي‌يابد، والدين به مدرسه نزديک محل سکونت خود مراجعه مي‌کنند و ثبت نام اوليه را انجام مي دهند و از آن طريق به نزديکترين پايگاه سنجش ارجاع داده مي‌شوند.

در فیلم زیر توضیحات کامل در موردسنجش کودکان در شروع تحصیل داده شده است

در صورتي که كودكان مشکوک به مشکلات بينايي، شنوايي، هوشي و... باشند  در صورت نیاز ، به پایگاه تخصصی برای معاینه دقیق تر و دریافت خدمات لازم معرفی می شونداگر كودك قادر به پاسخگويي سوالات مربوط به سنجش شنوايي و بينايي نباشد به طور تخصصي از طريق دستگاههاي مخصوص ميزان شنوايي و بينايي آنها سنجيده ميشود. لازم به توضيح است اين بخش توسط متخصصين بينايي سنج و شنوايي شناس انجام مي شود.

برای هرگونه راهنمایی بیشتر در زمینه سنجش ورود به مدرسه با کلینیک توانش میتوانید در ارتباط مستقیم با مشاوره های حرفه ایی باشد

اگر كودك نمره لازم را در بخش سوالات مربوط به سنجش هوش كسب نكرد به پايگاههاي تخصصي ارجاع داده ميشود که در اين بخش از آزمونهاي هوشي استاندارد مختلفي از جمله از آزمون لي تر استفاده مي كنند. برخلاف سوالات سنجش عمومي كه بيشتر پاسخ ها به صورت كلامي از سوي كودك بايد داده شود در آزمون تخصصي بيشتر پاسخ ها را كودك بايد به صورت عملكردي انجام دهد.

سنجش کودکان ورود به دبستان

سنجش کودکان ورود به دبستان بسیار مهم است که بدرستی انجام شد خانواده برای آینده کودکان خود این موضوع را بسیار جدی بگیرند

اگر در مرحله تخصصي اختلالي تشخيص داده شود در صورت وجود شرايط ويژه چون اختلالات ذهني كودكان با نيازهاي خاص به مدرسه استثنايي ارجاع مي‌شوند و اگر داراي اختلال جسمي حرکتي، کم بينايي، شنوايي و مانند آن باشند به انتخاب والدين مي‌توانند به مدارس عادي در قالب طرح فراگير وارد شوند و يا به مدارس خاص مربوط به اين مشكلات همچون مدارس باغچه بان يا توانخواهان و ... بروند.

شناسايي زود هنگام بيماري ها و ساير اختلالات در كودكان و برنامه ريزي براي بر طرف ساختن آنها از اولويت بالايي برخوردار است؛ چرا كه با انجام اين آزمون ها مي توانيم به بهبود سلامت و سير تحصيلي و موفقيت كودكان كمك نماييم.

اگر نوآموزي هنگام سنجش بدو ورود به مدرسه تشخيص اتيسم داشته باشد و اگر داراي هوش عادي باشد به مدارس عادي راه پيدا مي‌کند، اما اگر به لحاظ هوشي نسبت به ساير دانش‌آموزان پايين‌تر باشد به مدارس اتيسم راه پيدا مي‌کنند.

 

 

نتایج سنجش بدو ورود به دبستان

یعد از دریافت نتایج سنجش بدو ورود به دبستان شما میتوانید جهت اخذ مشاوره برای شرکت مجدد در این آزمون ها و بهبود عملکرد کودکتان در آرمون سنجش ابتدایی به ما تماس حاصل نمایید 

مرکز کاردرمانی توانش یکی از برترین بخش های سنجش تخصصی میباشد که در صورت ایجاد مشکل در کودک از طرف به مدرسه به این مرکز ارجاع داده میشود.

نشاني اداره آموزش و پرورش استثنايي شهر تهران

ايران، تهران، فلكه دوم صادقيه - بولوار آيت اله كاشاني - خ. شهيدجهرمي - جنب مجتمع شهيدمحبي تلفن :44099206-15مي باشد.