تلفن: 66570947

.

آیا پاهای پرانتزی نیاز به کاردرمانی برای راه رفتن کودک دارد؟

پاهای پرانتزی نگرانی متداول جدید برای والدین کودک است که ممکن است متوجه نشوند که تقریبا اغلب کودکان در هنگام تولد پاهای پرانتزی دارد.

این انحنای رو به بیرون استخوان های پا معمولا تاسن ۲ سالگی برطرف می شود. کودک معمولا در ابتدا به جای اینکه به جلو حرکت کنند از یک طرف به طرف دیگر تاب می خورند، که باعث می شود پاهای پرانتزی آن ها بدتر به نظر برسد. پاهای پرانتزی باعث راه رفتن با تاخیر نمی شود یا بر توانایی کودک شما برای یادگیری برای راه رفتن اثر نمی گذارد.

در موارد کمی، زمانی که پاهای پرانتزی به صورت طبیعی تا ۲ سالگی برطرف نمی شود، زانوهای کودک شما ممکن است به خاطر انحنای استخوان های پا به بیرون چرخیده باشد. این حالت می تواند مشکلات زانو ایجاد کند. اگر پاهای پرانتزی ناگهان ظاهر شود یا بعد از دو سالگی باقی بماند باید به پزشک متخصص کودک مراجعه کنید. و در صورت تشخیص متخصص کاردرمانی برای راه رفتن کودک آغاز انجام میگیرد

به ندرت، پاهای پرانتزی نشانه ای از نرمی استخوان است. این شرایطی است که میان چیزهای دیگر به خاطر کمبود ویتامین D و کلسیم در رژیم غذایی کودک ایجاد شده است که مانع از رشد استخوان می شود. پاهای پرانتزی می تواند با شرایط نسبتا نادری به نام بیماری بلانت ایجاد شود که می تواند رشد استخوانی غیر طبیعی در تیبیا یا استخوان پا  ایجاد کند. این شرایط متداولا در کودکان آفریقایی آمریکایی دیده می شود و به نظر می رسد که با اضافه وزن مرتبط باشد.