تلفن: 66570947

.

درمان کودکان بیش فعال (ADHD) با نوروفیدبک

امروزه بیش از هر زمان دیگری، برای درمان کودکان بیش فعال و کم توجه (ADHD) از نوروفیدبك استفاده می شود. نورو فیدبک یک روش درمانی است که از طریق فناوری کامپیوتر و با فرایند یادگیری، خودتنظیمی را به مغز آموزش می‌دهد .

در این روش یک الکترود روی پوست سر و دو الکترود روی دو گوش و با کمک یک چسب مخصوص نصب می‌شوند تا امواج مغزی را دریافت و به کامپیوتر منتقل کنند. در مانیتور مقابل درمانگر امواج بصورت خام و همینطور ستون‌های رنگی دیده می‌شوند، در حالیکه کودک در مانیتور خود امواج را به شکل یک بازی یا فیلم قابل مشاهده می‌کند. در این تصاویر قسمت راست قسمتی است که کودک مشاهده می کند واز آن طریق امواج مغزی وی که توسط دستگاه نوروفید بک تجزیه وتحلیل شده اند وبه صورت انیمیشن درامده اند به نمایش در می آید و قسمت چپ را نوروتراپیست می بیند بنابراین از طریق نوروفیدبک این تغییرات ثبت می شود و به صورت تصویر در مانیتور قابل مشاهده می باشد.
نوروفیدبک می‌تواند کارکردهای اجرایی را در کودکان با اختلال نقص توجه/ بیش‌فعالی بهبود ببخشد. نوروفیدبک می‌تواند به کودکان با اختلال نقص توجه/ بیش‌فعالی کمک کند تا بتوانند امواج مغزی‌شان را تغییر دهند و درنتیجه با این تغییر فرد هوشیارتر می‌شود و عملکرد شناختی بهتری از خود نشان می‌دهد بیش از75% کودکان مبتلا به بیش فعالی وکم توجهی (ADHD) به وسیله نوروفیدبک بهبودی كامل می‌یابند.
کلینیک بیش فعالی توانش، به عنوان مرکز تخصصی درمان اختلالات کودکان ، با دارا بودن تجهیزات بسیار مناسب در زمینه ی درمان های تکنولوژیک و همچنین کادر متخصص در حوزه های مختلف از جمله متخصص نوروتراپیست و درمان با نوروفیدبک به ارائه خدمات مناسب و کاربردی به مراجعین خود می پردازد.

زمان درمان بیش فعالی با  نوروفیدبک چقدر است؟

مدت زمان هر جلسه حدود یک ساعت است که بیشتر آن به نوروفیدبک و زمانی هم به انجام تمرینات و تکالیف دیگر اختصاص دارد و تعداد جلسات متغیر است و بستگی به حضور منظم و به موقع در جلسات، شدت مشکلات کودک، همکاری کامل با تیم درمان و انجام تکالیف مختلف در خانه دارد. شرکت در دوره‌های آموزش والدین و بکارگیری تکنیک‌های آموزشی، حضور به موقع و منظم در جلسات آموزش و نوروفیدبک و از همه مهم‌تر داشتن صبر و حوصله تا پایان دوره درمانی، تأثیر فوق‌العاده‌ای بر بهبود کودکان بیش فعال  دارد. والدین توجه داشته باشند تغییر رفتارها و دیگر مسایل کودک امری تدریجی است و نیاز به صبر، پشتکار و انضباط دارد.

کلینیک بیش فعالی توانش  بهنرین مرکز درمان بیش فعالی در تمامی روزهای کاری خود از شنبه تا پنج شنبه با داشتن کادر نوروتراپیست مجرب جلسات نوروفیدبک را به صورت منظم و پیوسته برای کودکان بیش فعال و کم توجه ارائه می دهد