تلفن: 66570947

.

پژوهش در کاردرمانی و گفتاردرمانی و توانبخشی ، دیتا و فرم های تکمیل شده آزمون های روانسنجی

کلینیک های کاردرمانی دکتر جهانی مرکز و غرب تهران (توانش) و کاردرمانی شمال و شرق تهران (پایا پاسداران) دو مرکز تخصصی کاردرمانی در زمینه کودکان اوتیسم می باشد که تمام امکانات کاردرمانی و گفتاردرمانی اوتیسم را از سراسر دنیا گرد هم آورده و تلاش دارد بهترین کاردرمانی در اوتیسم را به مراجعین محترم با مشکلات اوتیسم ارائه دهد. شایان ذکر است مرکز کاردرمانی شمال و شرق تهران با فضای درمانی 450 متر مربع در سه طبقه و 50 نیروی مجرب کاردرمانی ذهنی کودکان اوتیسم، کاردرمانی حسی در اوتیسم، کاردرمانی ادراکی حرکتی در اوتیسم، کاردرمانی توجهی در اوتیسم، کاردرمانی حسی حرکتی در اوتیسم، ماساژ درمانی در اوتیسم، کاردرمانی در مهارت های دست کودکان اوتیسم، گفتاردرمانی در فلج مغزی، گفتار درمانی حسی در کودکان اوتیسم، گفتار درمانی در اختلالات حسی و بلع کودکان اوتیسم و مرکز توانبخشی مرکز و غرب تهران با مساحت بالغ بر 400  متر در چهار واحد مجزا به تمام خدمات بهترین کاردرمانی در کودکان اوتیسم وبهترین گفتار درمانی در کودکان اوتیسم تحت نظر جناب آقای دکتر جهانی دارای مدرک دکترای علوم اعصاب و به عنوان بهترین دکتر تشخیص و درمان کودکان اوتیسم در تهران مشغول فعالیت می باشد.

بی شک یکی از مهمترین اعضا حرکتی و تحمل وزن بدن، پا می باشد و وجود عارضه در این عضو می تواند باعث اختلال در حرکت و بروز خستگی زودرس افراد شود. همچنین به علت وابستگی تمامی مفاصل بدن به ساختار و شکل دیگر مفاصل، بروز مشکل در این عضو می تواند باعث اختلالات جدی در نقاط دیگر بدن به خصوص در ستون فقرات کمری و گردنی می شود.بنابراین در حین معاینه این قسمت باید دقت بیشتری لحاظ شود.یکی از ابزارهای جدید امروزی که به این امر کمک شایانی کرده است دستگاه اسکن کف پا است.

و اما اسکن کف پا چیست ؟

در چند سال اخیر، با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای بررسی و معاینه دقیق تر پا، دستگاه هایی به نام اسکنر ها به وجود آمدند این اسکنرهای با اسکن کردن کف پا اطلاعات جزئی و دقیقی را در مورد پا و شرایطی که با معاینه بالینی مشخص نمیشوند به ما می دهند.

اسکن کف پا یکی از ابزارهای معاینه و ارزیابی بیشتر است و مشکلاتی که می تواند از تغییر الگوی فشاری کف پایی به وجود آید را گزارش می کند.

دو نوع از اسکنر ها بسیار رایج به نام های اسکنر های نوری و اسکنر های فشاری  که بصورت معمول در مراکز ارتوز و پروتز (ارتوپدی فنی) وجود دارد

هر کدام از این اسکنر ها اطلاعات خاصی را در اختیار کارشناس قرار می دهد که می تواند تغییراتی در کفی طبی ایجاد شود.

اسکنر های نوری از طریق نور می تواند دقیقا میزان تمرکز فشار را در هر نقطه از پا را نشان دهد ولی اسکنر های فشاری بصورت یک صفحه دارای تعداد بسیار زیادی از سنسور های فشاری می باشد میزان فشار هز نقطه از پا و الگوی فشاری از کف پا را می دهد.