تلفن: 66570947

.

آزمون سنجش پیش دبستانی ۱۴۰۱ - قبول نشدن در آزمون سنجش پیش دبستانی - ثبت نام سنجش پیش دبستانی

آزمون سنجش پیش دبستانی 1401

اگر فرزندتان قصد ورود به پیش دبستانی را دارد باید آزمون سنجش پیش دبستانی را پشت سر بگذارد . مرکز توانبخشی توانش یکی از مراکز سنجش پیش دبستانی است .

 برای پیش ثبت نام سنجش پیش دبستانی ۱۴۰۱ باید به مدیر موسسه پیش دبستانی یا مدرسه مراجعه کنید. هدف از اجرای طرح سنجش سلامت توسط آموزش و پرورش شناسایی دانش آموزان استثنایی و کمک به آنها با جدا کردن مدرسه آنها با امکانات متفاوت است.

دانش آموزانی که قادر به گذراندن آزمون سنجش پیش دبستانی ۱۴۰۱ نیستند به مدارس یا پیش دبستانی های استثنایی ارجاع داده می شوند در آنجا با امکاناتی نظیر خط بریل یا درشت و از این دست بتوانند آموزش بهتری را تجربه کنند.

 

چه سوالاتی در آزمون سنجش پیش دبستانی مطرح میشود ؟

در آزمون سنجش پیش دبستانی سوالاتی نظیر شماره اعداد ، سوالاتی در مورد نسبت های فامیلی ، مهارت های فیزیکی مانند لی لی رفتن  و یا کامل کردن نقاشی پرسیده می شود.

اگر فرزند شما از هوش کافی و وضعیت فیزیکی مناسبی برخوردار است، نیازی به نگرانی در مورد قبول نشدن در آزمون سنجش پیش دبستانی ندارید.

البته سوالات متنوعی در آزمون سنجش پیش دبستانی پرسیده می شود اما به طور کلی دایره سوالات نمی تواند از مطالبی که مطرح شد خارج باشد.

باید توجه داشته باشید که سوالاتی که از دانش آموز پرسیده می شود هیچ گونه ارتباطی با میزان سواد و ریاضی و دیگر مسائل ندارد و تنها قدرت تشخیص دانش آموز ارزیابی می شود.  حتی ممکن است برخی اوقات سوالاتی پرسیده شود که کودک قادر به پاسخگویی به آن سوالات نباشد اما هیچ مهم نیست بلکه میزان ادراک و قدرت تشخیص کودک ارزیابی می شود

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.