تلفن: 66570947

.

درباره کلینیک توانبخشی توانش

توانبخشی توانش با هدف ارتقای سطح آموزشی و توانبخشی کودکان تاسیس شده و همواره سعی در جذب مجرب ترین تراپیست های گروههای مختلف توانبخشی نموده است. این متخصصان در کنار یکدیگر به صورت تیمی به بررسی مشکلات مراجعان و حل آن می پردازند.

 

چرا کلینیک توانبخشی و توانمندسازی عصبی توانش بهترین مرکز کاردرمانی و گفتاردرمانی می باشد؟

در ذیل به خدمات تخصصی و جامع کلینیک توانبخشی و توانمندسازی عصبی توانش خواهیم پرداخت.

  • این کلینیک توسط خانم دکتر قدمگاهی و آقای دکتر جهانی در سال 88 تاسیس شده و مدیریت می شود. باتوجه به سابقه علمی و پژوهشی که این دو نفر دارند کلیه مراجعین را با دو رویکرد مورد ارزیابی قرار می دهند و بعد از کمیسیون توانبخشی که برگزار می کنند پروتکل های درمانی مشخص هر فردی را طرح ریزی می کنند تا سریعترین و بهترین نتیجه درمان حاصل شود. آقای دکتر جهانی دارای دکتری تخصصی علوم تعصاب گرایش مغز و شناخت و خانم دکتر قدمگاهی دارای دکتری تخصصی روانشناسی شناختی هستند، ایشان پس از کسب مدرک کارشناسی ارشد تصمیم گرفتند در مقطع دکتری تخصصی در دو رشته بالینی متفاوت ادامه تحصیل دهند تا کمک بیشتری به مراجعین خود داشته باشند. به همین خاطر ارزیابی جامع و کاملی از مراجعین در حیطه های مختلف علوم اعصاب، توانبخشی و روانشناسی و روانشناختی خواهند داشت و سپس به طور منظم روند برنامه درمانی مراجعین توسط آقای دکتر جهانی و خانم دکتر قدمگاهی پیگیری می شود. آقای دکتر جهانی و خانم دکتر قدمگاهی سابقه ای طولانی در زمینه درمان و پژوهش های مختلفی در حیطه اختلالات بیش فعالی، نقص توجه، اختلالات یادگیری، اوتیسم و مشکلات حرکتی دارند. همچنین ایشان در درمان بزرگسالان با مشکلات اضطراب، افسردگی و اختلال خواب و مشکلات حرکتی همچون MS و CVA (سکته مغزی) تبحر کم نظیری دارند.
  • پس از انجام ارزیابی های بالینی دقیق که علائم و اختلالات به صورت کیفی ثبت می شوند برای ثبت شدت علائم اختلالات به صورت کمی (با استفاده از اعداد و ارقام شدت هرعلامت از اختلال مشخص می شود) و مقایسه روند پیشرفت درمان در مراحل مختلف از تست ها و آزمونهای استاندارد و تخصصی نظیر بررسی امواج مغزی، آزمونهای توجه و تمرکز(CPT و IVA+) ، آزمونهای حافظه(Matrix و حافظه وکسلر)، آزمون های هوش ، اضطراب، شخصیت و ... استفاده می شود.
  • جامع و کامل بودن درمان های توانبخشی و روانشناسی ارائه شده در کلینیک یکی دیگر از عمده دلایل موفقیت این کلینیک می باشد. به طوری که در کمتر کلینیکی در سطح کشور شاهد ارائه خدمات درمانی توانبخشی و روانشناسی اینچنین جامع هستیم. 

این کلینیک برای آسایش شما عزیزان و همچنین کسب نتایج درمانی هرچه بهتر و سریعتر کلیه این خدمات که موثر درافزایش عملکرد مغز و سیستم عصبی هستند در یک جا به مراجعین ارائه می دهد.

  • در کلینیک توانبخشی و توانمندسازی عصبی توانش که به عنوان بهترین مرکز کاردرمانی، بهترین مرکز گفتاردرمانی و بهترین مرکز نوروتراپی و بهترین مرکز روانشناسی شناخته می شود همه خدمات را به صورت تخصصی ارائه می شوند. درنتیجه همه درمانها توسط یک متخصص انجام نمی شود و از هر متخصص در بخش ویژه ای که تبحر و تجربه بالینی و دانش تئوری خوبی دارد بهره برده می شود. برای مثال در بخش Hand Therapy یا درمان دست، کاردرمان هایی درمان این قسمت رابه عهده دارند که به طور تخصصی دوره های ویژه و کارگاههای مربوط به اختلالات دست و درمانهای مرتبط با آن را گذرانده اند و یا در بخش CRT که درمان تقویت توجه و تمرکز و حافظه است از روانشناسان بالینی که به طور تخصصی دوره های ویژه و کارگاههای مربوط به درمان این اختلالات را گذرانده اند بهره می بریم. لازم به توضیح است در این بخش از نرم افزارهای تخصصی شناختی که توسط برنامه نویسان و دانشمندان علوم اعصاب طرح ریزی و تولید شده است استفاده می کنیم.
  • استفاده از تجهیزات به روز و حرفه ای در کلینیک توانبخشی و توانمندسازی عصبی توانش یکی دیگر از عمده دلایل شناخت آن به عنوان یکی از بهترین مراکز کاردرمانی، بهترین مراکز گفتاردرمانی و بهترین مراکز نوروتراپی و بهترین مراکز روانشناسی می باشد. مجهز بودن بخش کاردرمانی جسمی به مکانوتراپی و دستگاه نوروبالانس که درحال حاضر فقط در این مرکز فعال است، مجهز بودن بخش نوروتراپی به بهترین برندهای دستگاهها از کانادا و روسیه و امریکا، مجهز بودن بخش درمان های حسی به تجهیزات اسنوزلن از انگلستان، مجهز بودن بخش درمان دست به تجهیزات دیجیتال و ...

بخش های تخصصی در این کلینیک شامل:

 

کاردرمانی جسمی

کاردرمانی ذهنی

کاردرمانی درکی حرکتی

گفتاردرمانی

موسیقی درمانی

کاردرمانی دست

ماساژدرمانی

بازی درمانی

رفتاردرمانی

درمان اتاق تاریک جهت بهبود مهارتهای ادراک بینایی وتوجه و تمرکز

درمان اسنوزلن جهت بهبود مشکلات پردازش های حسی

روانسنجی جهت انجام تست های استاندارد بین المللی همچون تست هوش، توجه، حافظه و ...

نوروفیدبک با دو نوع دستگاه پروکامپ و ویلیستاس

لورتا نوروفیدبک

QEEG

tDCS

AVE  (AVS)

CES

Eye Tracking

توانبخشی شناختی CRT

فرزندپروری

مشاوره خانواده

مشاوره تحصیلی

مشاوره شناختی-رفتاری CBT