تلفن: 66570947

.

کاردرمانی ذهنی نوزادان ، کلینیک کاردرمانی ذهنی نوزادان ، مرکز کاردرمانی ذهنی نوزادان ، کاردرمانی ذهنی نوزاد چیست؟

کاردرمانی ذهنی نوزاد

در این مقاله به طور کامل مراحل کاردرمانی ذهنی نوزاد را بررسی خواهیم کرد . اگر به دنبال کلینیک کاردرمانی ذهنی نوزادان هستید ، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید .

کاردرمانی ذهنی نوزاد چیست؟

رشد نوزادان مراحل مختلفی دارد و در صورتی که نوزادی نتواند تمام این مراحل را با موفقیت سپری کند با اختلالاتی مواجه خواهد شد. برای مثال نوزاد باید در سه ماهگی فعالیت هایی مثل تعقیب صدا، در دست گرفتن اشیا، لبخند زدن و … را انجام دهد. در حالی که انتظار می رود کودک تا یک سالگی بتواند فعالیت هایی مثل ورق زدن کتاب، انجام بازی های نمادین و تکرار رفتارهای آزمون و خطا را انجام دهد. حال اگر کودکی در یک سالگی نتواند فعالیت هایی که سایر کودکان در سه ماهگی انجام می دهند را تا یک سالگی انجام دهد با اختلال رشد مواجه است و در صورتی که درمان نشود در سنین بالاتر دچار اختلالات یادگیری نیز خواهد شد.

مرکز توانبخشی توانش یکی از بهترین مراکز کاردرمانی ذهنی نوزادان است . در کلینیک توانبخشی توانش خدمات کاردرمانی ذهنی نوزادان به صورت تخصصی توسط بهترین کاردرمانگر های این حوزه ارائه میشود

 

رفتارهایی مانند جستجو و مکیدن نوک پستان یا شیشه شیر ، تشخیص دادن تفاوت های صدا در میزان و حجم ، تشخیص واضح تر اشیا را در فاصله 33 سانتیمتری ، تمرکز بر روی اشیا در حال حرکت ، از جمله چهره مراقبان ، مشاهده همه رنگهای طیف بصری انسان ، تشخیص مزه های شیرین ، شور ، تلخ و ترش ، استفاده از حالت های صورت برای پاسخ دادن به محیط اطراف میتواند به شما در تشخیص هر گونه اختلال در نوزاد کمک کند .

پس از گذشت 3 ماه نوازد میتواند واکنش های بیشتری ایجاد کند مانند : حالات صورت را تقلید می کنند ، واکنش به صدای آشنا ، تشخیص چهره های آشنا ، به حالات چهره افراد دیگر پاسخ می دهند

 

اگر به دنبال یک مرکز کاردرمانی ذهنی نوزادان میگردید مرکز کاردرمانی نوزاد توانش میتواند با کیفیت ترین خدمات را به شما ارائه دهد .