تلفن: 66570947

.

حرف نزدن کودک تا چه سنی طبیعی است

پیش از این گفتیم که کودکان باید در دو سالگی توانایی ادای کلمات مختلف را داشته باشند و بتوانند چند کلمه مختلف را با تلفظ درست یا غلط بیان کنند.

عموماً حرف زدن کودک از سن ۱۴ ماهگی شروع می شود و کودک اولین کلمه خود را در حدود ۱۴ ماهگی بیان می کند. پس از گفتن اولین کلمه، کودک شروع به تلفظ کلمات دیگر نیز می کند و اگر شاهد این روند در کودک خود نیستید و تا دو سالگی پیشرفتی را در گفتار او مشاهده نکرده اید، لازم است که برای حل این مشکل اقدام کنید.

پیشنهاد میکنیم جهت بررسی دقیق و درمان مشکلات گفتاری و درمان لکنت ربان کودک خود از مشاوره تلفنی کلینیک گفتاردرمانی توانش بعنوان یکی از بهترین مرکز گفتاردرمانی در تهران استفاده نمایید

هزینه گفتاردرمانی در مرکز توانش بر اساس تعرفه گفتار درمانی مصوب میباشد و حتی با توجه به وسعت مرکز توانش کاعی هزینه گفتار درمانی در توانش کتر از قیمت گفتار درمانی در سایر مراکز گفتار درمانی در تهران است.

امروزه به دلایل نامعلوم، دیر به زبان آمدن کودکان بسیار رایج شده است. طبق آخرین آمار، ۵ تا ۱۰ درصد از کودکان پیش‌دبستانی جهان دچار این اختلال هستند.

با توجه به مطالب ذکر شده، ممکن است این ابهام در ذهن شما شکل بگیرد که حرف نزدن کودک تا چه سنی طبیعی است؟ در پاسخ می‌توان گفت که اگرچه در مورد کودکان مختلف نمی‌توان یک سن مشخص را اعلام کرد، اما اگر فرزند شما تا سن ۲ سالگی نتوانست جملات کوتاه و ساده را بیان کند، باید نگران شوید.