تلفن: 66570947

.

علت حرف نزدن کودک ۲ ساله

 یکی از اصلی ترین عوامل اختلال کودکان در حرف زدن یا عدم حرف زدن آن ها، وجود مشکلات در شنوایی کودکان است. اگر کودکان شنوایی درستی نداشته باشند

نمی توانند حرف زدن را با تقلید کردن از دیگران یاد بگیرند و محیط اطراف خود را به آسانی درک کنند. بنابراین لازم است که پیش از هر اقدامی به حرکات کودک خود توجه کنید و ببینید که آیا کودکان با روشهای دیگری غیر از حرف زدن می تواند منظور خود را برساند یا نه. در صورتی که هرگونه مشکلی در شنوایی کودکان احساس می کنید، حتما لازم است که خیلی سریع به پزشک مراجعه کرده و شنوایی کودک خود را مورد معاینه قرار دهید.

اگر بخواهیم به طور کلی به دلایل حرف نزدن کودکان 2 ساله اشاره کنیم. بایستی بگوییم که مهم ترین علل این مشکل عبارتند از:

  • اختلال در رشد کودک
  • مشکل در زبان و دهان
  • مشکلات شنوایی
  • ارتباط غلط والدین
  • عدم درمان به موقع

 

تاخیر در گفتار کودکان نوعی اختلال ارتباطی است. اگر فرزند شما با وجود تکامل جسمی همچنان قدرت بیان یک عبارت کامل را نداشته باشد و فقط در حد چند کلمه تلاش کند که منظور خود را برساند، ممکن است اختلال در تکلم داشته باشد.

توانایی‌های زبانی چنین کودکانی، ممکن است با سرعت کمتری نسبت به اکثر کودکان تکامل پیدا کند. در نتیجه در درک یا استفاده از زبان گفتاری مشکل دارند.

پیشنهاد میکنیم جهت بررسی دقیق و درمان مشکلات گفتاری  و درمان لکنت ربان کودک خود از مشاوره تلفنی کلینیک گفتاردرمانی توانش بعنوان یکی از بهترین مرکز گفتاردرمانی در تهران استفاده نمایید 

تأخیر در گفتار در میان کودکان دارای اوتیسم بسیار رایج است. اما در کودکان بدون اوتیسم نیز شیوع بالایی دارد.با این حال، تفاوت های بسیاری بین تاخیر گفتار در اوتیسم و سایر انواع تاخیرهای کلامی وجود دارد و در بسیاری از موارد، این تفاوت ها حتی برای افراد غیر متخصص نیز قابل تشخیص است.تاخیرهای قابل توجه در گفتار می تواند دلیلی برای نگرانی باشد، اما به هیچ وجه همیشه نشانه اوتیسم نیست. از این رو در این مقاله به بررسی تاخیر گفتار و وقعیت های مرتبط با اختلال اتیسم می پردازیم.


هزینه گفتاردرمانی در مرکز توانش بر اساس تعرفه گفتار درمانی مصوب میباشد و حتی با توجه به وسعت مرکز توانش کاعی هزینه گفتار درمانی در توانش کتر از قیمت گفتار درمانی در سایر مراکز گفتار درمانی در تهران است.