تلفن: 66570947

.

تبعات سهل انگار در درمان کودکان چیست

یک کودک نوپا از سن ۱ تا ۱.۵ سالگی می‌تواند ۲۰ کلمه جدید (مانند مامان، بابا، نه، بایست) را درک و ابراز کند. پس از این دوره، شروع به بیان جملات با همین کلمات می‌کند و ۳ تا ۴ سالگی معادل با بیان داستان‌های ساده و کوتاه است.

به عنوان والدین یک کودک ، همواره پیگیر خواهیم بود که رشد فرزندمان به درستی طی شده و برای حضور در محیط مدرسه آمادگی‌های لازم را کسب کرده باشد. مهارت های گفتاری یکی از مهمترین جنبه های رشد یک کودک بوده و از کودکان انتظار می رود که در هر بازی سنی، این مهارت ها را به اقتضای سن کسب کند. البته نباید منکر این قضیه شد که سرعت رشد گفتار هر کودک می تواند متفاوت باشد. با این حال در برخی موارد شاهد این هستیم که یک کودک پنج ساله نمی‌تواند به طور کامل سخن بگوید. دلایل مختلفی میتوانند علت حرف نزدن  باشند.

پیشنهاد میکنیم جهت بررسی دقیق و درمان مشکلات گفتاری  و درمان لکنت ربان کودک خود از مشاوره تلفنی کلینیک گفتاردرمانی توانش بعنوان یکی از بهترین مرکز گفتاردرمانی در تهران استفاده نمایید

تصور عمومی درباره حرف زدن کودکان این است که حرف زدن کودک دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد و کودکان بالاخره شروع به صحبت خواهند کرد. این صحبت هیچ گونه مبنای علمی ندارد و کاملاً غلط و زیان آور است. کودکان باید در دو سالگی شروع به حرف زدن کرده باشند و در صورتی که حرف زدن کودک بیش از این مدت طول بکشد، ممکن است کودکان تا سنین بزرگسالی قادر به صحبت کردن نباشند و حتی اگر صحبت کردن را شروع کنند با مشکلات متعددی مثل مشکلات تلفظ و لکنت زبان مواجه خواهند شد.

 بنابراین لازم است که در صورت وجود مشکل در تکلم کودکان، به سرعت به یک متخصص مراجعه کنید و کودک خود را مورد معاینه قرار دهید. هرچه درمان در سنین پایین تر آغاز شود، تاثیر آن بیشتر بوده و طول درمان به مراتب کاهش پیدا خواهد کرد.
هزینه گفتاردرمانی در مرکز توانش بر اساس تعرفه گفتار درمانی مصوب میباشد و حتی با توجه به وسعت مرکز توانش کاعی هزینه گفتار درمانی در توانش کتر از قیمت گفتار درمانی در سایر مراکز گفتار درمانی در تهران است.