تلفن: 66570947

.

تاثیر ارتباط غلط والدین در حرف نزدن کودک

ز عواملی که در هنگام بررسی مشکلات دیر حرف زدن کودک کمتر به آن پرداخته می شود، نقش والدین در تاخیر گفتار کودکان است.

کودکان برای اینکه بتوانند به صورت نرمال و در زمان درست شروع به حرف زدن کنند، باید در یک محیط مناسب قرار داشته باشد و والدین ارتباط مناسبی با آنها برقرار کنند.

 برای مثال والدین باید از از چند ماهگی، با کودک خود صحبت کنند و سعی کنند که او را به برقراری ارتباط و شروع صحبت کردن تشویق نمایند. کودکان با مشاهده حرکت لب و دهان والدین و تقلید این حرکات شروع به تلفظ کلمات می کنند و لازم است که این ارتباط به صورت مداوم ادامه پیدا کند تا اندام های مختلف کودک برای آغاز صحبت کردن رشد پیدا کنند.

 خیلی از والدین کودکان خود را به تماشای تلویزیون تشویق می کنند و تصور می کنند که کودک با تلویزیون تماشا کردن، سریعتر می تواند شروع به حرف زدن کند. در حالیکه این موضوع کاملاً غلط است و کودکان لازم است که حرف زدن را به صورت رو در رو و با مشاهده حرکات لب و دهان دیگران یاد بگیرند و در تلویزیون تنها صدای انسان ها به گوش می رسد و در اغلب اوقات حرکات لب و دهان نمایش داده نمیشود.

در هنگام برقراری ارتباط با کودکی که هنوز شروع به حرف زدن نکرده یا تنها چند کلمه را می تواند تلفظ کند، استفاده از کلمات پیچیده و دشوار اشتباه است و باعث سرخوردگی کودک و عدم تلاش او برای ادامه صحبت کردن می شود. بنابراین لازم است که در هنگام ارتباط گرفتن با کودکان از کلمات آسان و ساده که تلفظ راحتی دارند استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم جهت بررسی دقیق و درمان مشکلات گفتاری و درمان لکنت ربان کودک خود از مشاوره تلفنی کلینیک گفتاردرمانی توانش بعنوان یکی از بهترین مرکز گفتاردرمانی در تهران استفاده نمایید

هزینه گفتاردرمانی در مرکز توانش بر اساس تعرفه گفتار درمانی مصوب میباشد و حتی با توجه به وسعت مرکز توانش کاعی هزینه گفتار درمانی در توانش کتر از قیمت گفتار درمانی در سایر مراکز گفتار درمانی در تهران است.

عدم حرف زدن کودک می تواند علل مختلفی داشته باشد که مهم ترین آن ها مشکلات شنوایی و تاخیر در رشد کودک است. گفتار درمانی می تواند بهترین روش درمان این مشکل باشد.