تلفن: 66570947

.

تاخیر گفتار در کودک دو ساله

عوامل زیادی وجود دارد که مشحص شود که یک کودک دو ساله تاخیر در گفتار دارد یا خیر .و اینکه این کودک احتیاج به خدمات گفتاردرمانی دارد یا خیر .عوامل وراثتی و ژنتیکی ،عوامل مجیطی ،بیماری های همراه در کودک همه ی این عوامل باعث میشود که نتوان یک نسخه واحد برای کودکان در نظر گرفت

.ممکن است که حرف نزدن برای یک کودک در شرایطی خاص در سنین دو سالگی تاخیر حساب نشود و در موردی دیگر حرف نزدن در کودکی در سن 2 ساله نیز تاخیر به حساب آید .بنابراین برای تشخیص این مورد باید به یک کمتخصص مغز و اعصاب کودک یا یک مرکز گفتاردرمانی معتبر مراجعه نمائید

برای معاینه کودکان از لحاظ قدرت تکلم باید به متخصص مراجعه کنید. فردی که باید در این گونه مواقع به او مراجعه کنید یک گفتار درمانگر است. گفتاردرمانی روندی است که در آن کودکان مورد معاینه قرار گرفته و تمامی اندام های مربوط به تکلم آنها بررسی می شود. در صورت وجود هرگونه مشکل در اندام های مربوط به تکلم، روند درمانی آغاز می شود و در صورتی که هیچ گونه مشکلی در اندامهای تکلم وجود نداشته باشد، از تمرین های بسیار موثری برای کمک به آغاز حرف زدن کودک استفاده می گردد.

دیر حرف زدن یا حرف نزدن کودک دو ساله دلایل گوناگونی دارد. شاید تا به امروز روش های خانگی بسیار زیادی برای درمان اختلالات گفتاری کودک ارائه شده باشد. اما هیچ یک از آن ها تاثیر مطلوبی برای صحبت کردن کودکان نداشته اند. در بین روش ها و راه کارهای مختلفی که برای درمان این مشکل وجود دارد، ما تنها گفتار درمانی را به شما پیشنهاد می کنیم. این روش درمان شامل متدهای مختلفی بوده که می تواند در حرف زدن کودک 2 ساله بسیار تاثیرگذار باشد.

پیشنهاد میکنیم جهت بررسی دقیق و درمان مشکلات گفتاری و درمان لکنت ربان کودک خود از مشاوره تلفنی کلینیک گفتاردرمانی توانش بعنوان یکی از بهترین مرکز گفتاردرمانی در تهران استفاده نمایید

هزینه گفتاردرمانی در مرکز توانش بر اساس تعرفه گفتار درمانی مصوب میباشد و حتی با توجه به وسعت مرکز توانش کاعی هزینه گفتار درمانی در توانش کتر از قیمت گفتار درمانی در سایر مراکز گفتار درمانی در تهران است.

 البته که همکاری والدین نیز در کنار گفتار درمانی می تواند به اثربخشی و تسریع روند درمان کمک بسزایی کند. شما می توانید برای رفع مشکل حرف نزدن کودک خود به کلینیک گفتار درمانی و کاردرمانی نسیم مردانی مراجعه کنید. مجموعه دارای سالیان زیادی سابقه در این حوزه بوده و به کودکان زیادی کمک کرده است.

 در روند گفتار درمانی نحوه تلفظ کلمات و حرکت لب و دهان به کودکان آموزش داده میشود و کودکان خیلی سریع می توانند شروع به صحبت کردن و تلفظ کلمات مختلف کنند. در صورتی که گفتار درمانی در سن دو سالگی آغاز شود خیلی سریع تاثیر خود را نشان خواهد داد و هرچه این زمان دیر تر باشد و والدین دیرتر به متخصص گفتار درمانگر مراجعه کنند، روند گفتار درمانی و دشواری آن بیشتر خواهد شد.