تلفن: 66570947

.

کاردرمانی کودکان- هزینه کاردرمانی - بهترین مرکز کاردرمانی کودکان

کلینیک های کاردرمانی دکتر جهانی مرکز و غرب تهران (توانش) و کاردرمانی شمال و شرق تهران (پایا پاسداران) دو مرکز تخصصی کاردرمانی در زمینه کودکان اوتیسم می باشد که تمام امکانات کاردرمانی و گفتاردرمانی اوتیسم را از سراسر دنیا گرد هم آورده و تلاش دارد بهترین کاردرمانی در اوتیسم را به مراجعین محترم با مشکلات اوتیسم ارائه دهد. شایان ذکر است مرکز کاردرمانی شمال و شرق تهران با فضای درمانی 450 متر مربع در سه طبقه و 50 نیروی مجرب کاردرمانی ذهنی کودکان اوتیسم، کاردرمانی حسی در اوتیسم، کاردرمانی ادراکی حرکتی در اوتیسم، کاردرمانی توجهی در اوتیسم، کاردرمانی حسی حرکتی در اوتیسم، ماساژ درمانی در اوتیسم، کاردرمانی در مهارت های دست کودکان اوتیسم، گفتاردرمانی در فلج مغزی، گفتار درمانی حسی در کودکان اوتیسم، گفتار درمانی در اختلالات حسی و بلع کودکان اوتیسم و مرکز توانبخشی مرکز و غرب تهران با مساحت بالغ بر 400  متر در چهار واحد مجزا به تمام خدمات بهترین کاردرمانی در کودکان اوتیسم وبهترین گفتار درمانی در کودکان اوتیسم تحت نظر جناب آقای دکتر جهانی دارای مدرک دکترای علوم اعصاب و به عنوان بهترین دکتر تشخیص و درمان کودکان اوتیسم در تهران مشغول فعالیت می باشد.
 

کاردرمانی(occupational therapy) یا ارگوتراپی  یک اقدام کمک‌کننده است که باهدف افزایش استقلال جسمانی فرد انجام می‌شود تا بیمار بتواند به انجام فعالیت‌های روزمره خود در آن دسته از کارهایی که انجام دادن آن‌ها ضروری است بپردازد. برخی  از کودکان با مشکلاتی مواجه هستند و اختلالاتی در قابلیت عملکردی آن‌ها وجود دارد به کمک متخصص کاردرمانی برطرف خواهد شد. در این گروه از کودکان کمک و درمان متخصص کاردرمانی تأثیر به سزایی در بهبود توانایی عملکردی آن‌ها دارد.

 بنابراین کاردرمانی باعث بهبود و ارتقاء مهارت‌های کارکردی ادراکی و شناختی کودکان می‌شود  و به آنان کمک می‌کند بر چالش‌های رشدی درحرکت، بازی، یادگیری، توجه، و رفتار فائق آیند. درواقع کاردرمانی مهارت‌هایی را که کودک در تمام محیط‌ها بدان احتیاج دارد را ارتقاء می‌دهد.

 

کودکان زیر به خدمات کاردرمانی ( درکی حرکتی، جسمی یا ذهنی ) نیاز دارند

کودکانی که درزمینه جسم به خدمات کاردرمانی نیاز دارند شامل اختلالاتی ازجمله فلج مغزی، دیستروفی عضلانی، سندروم داون، مشکلات تأخیری تعادلی، عوارض ناشی از تشنج، تأخیرهای حرکتی، اختلالات و بیماری‌های عصبی عضلانی، اصلاح الگوی حرکتی نادرست،عوارض حرکتی در اثر بیماری‌های متابولیک، دررفتگی مادرزادی ران،هیپوتونی، تورتیکولی(کجی مادرزادی گردن) و… می‌شوند.

  • کودکانی که به خدمات کاردرمانی ذهنی نیاز دارند دچار اختلالاتی نظیر کم‌توانی ذهنی، اوتیسم،اختلالات رفتاری، یادگیری ،مشکلات حافظه،مشکلات نوشتاری،تأخیرهای رشدی،مشکلات درکی شناختی،بینایی شنیداری و مشکلات مربوط به‌سلامت ذهن و سلامت رفتاری از قبیل افسردگی، اضطراب و اختلال در عواطف و احساسات و…هستند.

خدمات تخصصی کاردرمانی

  • تمرین درمانی
  • حرکت‌درمانی
  • بازی‌درمانی

مزایای کاردرمانی کودک 

کمک به انجام فعالیت‌های روزمره : کاردرمانی به کودکان در حال رشد کمک می‌کند که در فعالیت‌های مختلف روزانه ازجمله مسواک زدن دندان‌ها، توالت کردن، لباس پوشیدن، نوشتن و نقاشی و غیره با مشکل روبرو نشوند. هدف از کاردرمانی توسعه این مهارت‌های مهم و توانایی‌های مرتبط بازندگی روزانه در کودکان است.

پردازش حسی را بهبود می‌بخشد: غالباً مشاهده می‌شود كه كودكانی كه مشكلات پردازش حسی دارند با استفاده از پنج حس اصلی خود مانند بینایی، لامسه، بویایی و غیره قادر به تولید كافی از اطلاعات نیستند، بیشتر این كودكان می‌توانند از حساسیت کم، حساسیت بیش‌ازحد یا حتی هر دو آن‌ها در مکان‌های مختلف ازجمله خانه، مدرسه یا زمین‌بازی را داشته باشند. کاردرمانی برای این کودکان مفید است زیرا می‌تواند به آن‌ها در بهبود توانایی خود در تنظیم ورودی حسی کمک کند تا بتوانند در فعالیت‌هایی که بچه‌ها دوست دارند انجام دهند شرکت کنند.

توسعه مهارت‌های حرکات ظریف و بهبود مهارت‌های حرکتی که در توانایی کودک برای نوشتن و در دست گرفتن اشیا که اهمیت زیادی دارند مانند مهارت‌های مدادی، رنگ‌آمیزی، نقّاشی، نوشتن، مهارت‌های کار با قیچی،

توسعه مهارت‌های حرکات درشت: بهبود مهارت‌های مربوط به توانایی حرکتی از قبیل هماهنگی جسمانی، راه رفتن پریدن یا پرت کردن اشیا، جهیدن، مهارت‌های کار با توپ، مهارت‌های حرکتی  کل بدن

مراقبت از خود: مهارت‌های روزمرّة آماده شدن مثل لباس پوشیدن، دستشویی رفتن، رعایت بهداشت، غذا خوردن، خوابیدن،
خود مدیریتی یا مدیریت خویشتن: بهبود هماهنگی چشم و دست، بهبود مهارت‌های مراقبت از خود از قبیل غذا خوردن، حمام کردن، لباس پوشیدن و مسائل مربوط به بهداشت،  سازمان‌دهی کلی، پیگیری امور شخصی، دانستن زمان، و استفاده از پول.

کمک به کودکانی که دچار مشکلات مربوط به توجه و حافظه هستند تا بتوانند بهتر در کلاس تمرکز کنند.

کمک به کودکانی که دچار اختلالات مربوط به واکنش مناسب به محیط فیزیکی هستند.


 

کلینیک کاردرمانی و توانبخشی توانش به عنوان بهترین مرکز کاردرمانی در تهران دارای تراپیست و کار درمانگران باتجربه است  که خدمات کاردرمانی جسمی ، کاردرمانی ذهنی و کاردرمانی درکی حرکتی را  جهت توسعه مهارت‌های کودکان ارائه می دهند  و به کودکان کمک می‌کنند تا توانایی‌های خود درزمینه های فوق تقویت و بهبود نمایند.

هزینه هر جلسه  کاردرمانی در بهترین مرکز کاردرمانی کودکان در تهران 75000 تومان می باشد. تعداد جلسات کاردرمانی به نوع و شدت اختلال و نیاز کودک بستگی دارد.

 کلینیک توانبخشی و کاردرمانی توانش با بیمه بانک تجارت قرارداد دارد و افراد مشمول می توانند بدون پرداخت هزینه، خدمات درمان دریافت کنند. همچنین سایر مراجعین نیز می توانند در این کلینیک از خدمات بیمه های تکمیلی خود استفاده نمایند، بدین صورت که رسید هزینه ای را که پرداخت می کنند از کلینیک دریافت و آن را تحویل بیمه تکمیلی خود می دهند تا هزینه درمانی پرداخت گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 66570947 و 66570948   از ساعت 9 صبح الی 8 شب با مرکز توانبخشی و کاردرمانی توانش در ارتباط باشید.