تلفن: 66570947

.

مگنت تراپی

مگنت تراپی یک روش درمانی اسن که اغلب برای کاهش دردهای مختلف اندام های بدن به کا می رود و از انرژی طبیعی مغناطیس استفاده می‌کند. بدن ما علاوه بر وجود فیزیکی، دارای یک انرژی نامرئی به نام بیومغناطیس میباشد.

 استفاده از روش مگنت تراپی به زمان‌های بسیار قدیم باز می‌گردد، اما هنوز هم برای اهداف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی از کشورها مگنت تراپی به یک فناوری بسیار پیشرفته تبدیل شده است.مگنت تراپپی در آمریکا نیز به طور قابل ملاحظه‌ای رواج پیدا کرده است.از روش مگنت تراپی می توان برای افزایش سرعت بهبود استخوان ، کاهش علائم پوکی استخوان و نیز کمک به کنترل درد و بازگشت تدریجی بیمار به فعالیت های عادی استفاده نمود.

 

اغلب منتقدین معتقدند در روش مگنت تراپی اثر واقعی در درمان بیماران وجود ندارد. اما محققان ثابت کرده‌اند که اینچنین نیست و استفاده از بیومغناطیس بر روی بدن باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی ثابت می‌شود که می‌تواند به تعادل و قدرت بهبود خود به خودی بدن کمک کند.

 

مگنت تراپی معمولاً شامل استفاده از آهنرباهای ثابت بر روی نقاطی از بدن است که دچار مشکل خاصی از جمله درد شده باشد.

 

یک تصور غلط که در مورد مگنت تراپی وجود دارد آن است که آهنرباهای ثابت ممکن آهن موجود در گلبول‌های قرمز خون را جذب ‌کنند و باعث افزایش گردش خون می‌شوند. اما واقعیت آن است که آهن موجود در سلول‌های خونی به شکل مغناطیسی نیست. با این حال آهنرباها ممکن است بر روی سایر مولکول‌های باردار موجود در خون و دیگر قسمت‌های بدن تأثیر بگذارند. مگنت تراپی غالباً برای تسکین علائم درد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد استفاده از بیومغناطیس (مغناطیس شفابخش) میزان هورمون اندورفین بدن را افزایش می‌دهد. اندورفین‌ها در واقع مسکن‌های طبیعی موجود در بدن هستند. دکتر سائول لیس گزارش کرد که پس از به کار بردن یک میدان مغناطیسی ثابت بر روی نقاط طب فشاری، میزان اندورفین در آن قسمت، ۴۸ درصد نسبت به میزان قبل از درمان افزایش پیدا می‌کند.

 

در بدن حدود ۲۰۰۰ نقطه طب سوزنی وجود دارد. بنابراین حتی اگر یک آهنربا دقیقاً بر روی نقطه طب سوزنی مورد نظر قرار نگیرد، به احتمال زیاد میدان مغناطیسی حاصل از آن، یک یا چند تا از این نقاط را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بدن شروع به ساختن و آزاد کردن هورمون مسکن اندورفین خواهد کرد.

 

مواردی که از مگنت تراپی میتوان برای درمان آنها استفاده کرد:

سر درد و میگرن

درد گردن، شانه و کمر

ضرب دیدگی و رگ به رگ شدن عضلات

نشانگان تونل کارپل

فیبرومیالژیا (درد مزمن عضلات)

تندینیت (التهاب تاندون)

انواع آرتروز ازجمله آرتروز شانه و درد مفاصل

روماتیسم و ورم کیسه‌های مفصلی

دردهای عضلانی

درد ناشی از کهولت سن

بهبودی بعد از عمل جراحی

پوکی استخوان

درد پا

زانو درد و مشکلات زانو

 

حتی ورزشکاران نیز بیشتر اوقات برای درمان درهای عضلانی خود از مگنت تراپی استفاده میکنند.

 

مگنت تراپی یک روش کاملاً ایمن، مؤثر و بدون عوارض جانبی است. از نظر قرار گرفتن بیش از حد بدن در معرض نیروهای مغناطیسی یا تکرار زیاد این روش هم هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. زیرا خود بدن به قدری هوشمندانه عمل می‌کند که هر مقدار نیاز داشته باشد را می‌گیرد.