تلفن: 66570947

.

درمان بیش فعالی بدون دارو ، درمان بیش فعالی بدون دارو بزرگسالان ، درمان بیش فعالی کودکان بدون دارو

درمان بیش فعالی بدون دارو

اگر به دنبال درمان بیش فعالی بدون دارو هستید وارد صفحه درستی شده اید. درمان بیش فعالی بدون دارو یکی از مواردی است که میتواند به شدت به خانواده های کودکان بش فعال کمک کند . البته باید اعلام کنیم اگر به دنبال درمان بیش فعالی بزرگسالان بدون دارو هستید باز همه این مقاله برای شما نکات مهمی دارد . . 

اگرچه در باور عمومی مردم، اختلال بیش فعالی با شیطنت و بی قراری کودکان عجین شده به نظر می رسد ولی باید اعلام کنیم که هر جنب و جوشی نشانه ابتلا کودک به بیش فعالی نیست. 

کاردرمانگران معتقدند این اختلال را بر حسب علائم و شواهد دسته بندی می کنند و بسته به شرایط هر کودک مبتلا، مداخلات درمانی متناسب را پیشنهاد می کنند. 

از آن جهت درمان اختلال بیش فعالی حائز اهمیت است که بر جنبه های رفتاری، میزان تمرکز و توجه و... نیز اثر گذار است که در پی آن ضعف عملکرد در آموزش، یادگیری و کسب مهارت های زندگی کاملا بدیهی خواهد بود به طوری که حتی می تواند این عواقب به حدی سنگین باشند که آینده فرد را نیز به مخاطره بیندازد. اگر کودکی دارید که احساس میکنید به درمان بیش فعالی بدون دارو نیاز دراد باید هر چه سریع تر به مرکز توانش مراجعه کنید.

شاید اگر والدین بدانند بی توجهی به درمان به موقع ممکن است حتی زمینه ساز بروز رفتار های ضد اجتماعی مانند اعتیاد، افسردگی، نا امیدی و... نیز شود نسبت به این قضیه نگرش خود را عوض خواهند کرد. به همین دلیل در ادامه به علائم هشدار دهنده اختلال بیش فعالی و سن تشخیص مبتلایان اشاره می شود.

در مورد درمان بیش فعالی بدون دارو میتوان آن را به دو دسته تقسیم کرد . درمان بیش فعالی بدون دارو بزرگسالان و درمان بیش فعالی کودکان بدون دارو . این دو دسته در راه تشخیص و درمان بیش فعالی بدون دارو متفاوت هستند .

در اغلب موارد عارضه بیش فعالی بدون دلیل خاصی رخ می دهد. نقش ژنتیک و عوامل زیستی در بروز آن بی تردید است. تغذیه نیز تاثیر موثری بر این بیماری دارد، تحقیقات مختلفی نقش مثبت اسیدهای چرب و برخی از بیماری ها در روند درمانی این بیماری اثبات کرده اند.

بیش فعالی اغلب نشانه یک وضعیت سلامت روانی یا جسمی است. یکی از شرایط اصلی مرتبط با بیش فعالی اختلال نقص توجه بیش فعالی (ADHD) است. ADHD باعث می شود فرد بیش فعال، بی توجه و تکانشی شود و این مشکل معمولا در سنین پایین تشخیص داده می شود. کودکان مبتلا به بیش فعالی ممکن است در مدرسه مشکل تمرکز داشته باشند. آنها همچنین ممکن است رفتارهای تکانشی نشان دهند، مانند:

به طور کلی بیش فعالی حالتی از فعال بودن غیرعادی یا غیر طبیعی است و مدیریت آن برای افرادی که در اطراف فرد بیش فعال هستند، مانند معلمان، کارفرمایان و والدین، اغلب دشوار است. افرادی که بیش فعالی دارند، ممکن است به دلیل وضعیت خود و نحوه واکنش مردم به آن، مضطرب یا افسرده شوند. همچنین میتوان گفت بیش فعالی یکی از اختلالات روان پزشکی بوده که در بین کودکان و نوجوانان شیوع زیادی دارد و می توان با استفاده از روش های تربیتی مناسب توسط والدین به کنترل علائم آن کمک کرد.

برخی از روش های درمان بیش فعالی بدون دارو را که در خانه میتوانید انجام دهید در اینجا شرح داده ایم . توجه داشته باشید این موارد توسط متخصص کاردرمانی ما عنوان شده .

خواب کافی و به اندازه
ورزش و فعالیت بدنی
کلید اصلی درمان های غیر دارویی
مدیتیشن و آرامش کافی
رژیم غذایی
مصرف نکردن قند و شکر

 

اگر به دنبال درمان بیش فعالی بدون دارو برای بزرگسالان یا کودکان هستید ، کلنیک توانش به طور حرفه ای این خدمات را ارائه میدهد.