تلفن: 66570947

.

کارگاه آموزشی

 • آگاه سازی و توانمند سازی والدین کودکان دارای اختلال نقص توجه و بیش فعالی
 • کارگاه اصول فرزند پروری

سازمان های طرف قرارداد

 • مرکز توانبخشی توانش
 • بانک کشاورزی
 • بانک تجارت
 • بانک ملی ایران
 • 1

تجربیات موفق

 • نامه ای از میانه +

  جناب آقای دکتر مهدی جهانی و سرکار خانم دکتر ندا قدمگاهی مسئولین محترم کلینیک توانبخشی توانش از اینکه با سعه ی صدر، حسن نوع دوستی و حسن خلق به پشتوانه دانش روز با همت، حمیت و تلاش جدی و با مهارت ودقت و نکته سنجی نسبت به مداوای فرزند دلبندم نازنین زهرا زمانی (موجب به راه افتادن وی شده اید) در نهایت فرهیختگی و هوشمندی اهتمام ورزیده اید درکمال ادب

  Read More
 • دیگه میتونم فوتبال بازی کنم! +

  علی بخشی،یکی از کودکان مراجعه کننده به کلینیک بود که عاشق فوتبال بود!
  خانواده او بارها تصمیم گرفته بودند که همراه با فرزند خود به یکی از کلینیک های توانبخشی مراجعه کنند اما علی رضایت نمیداد!
  سرانجام پس از مشورت با مشاوران کلینیک توانش راه راضی کردن کودک بازیگوش خانواده بخشی پیداشد!
  علی عاشق فوتبال بود و به بهانهاین که میتواند فوتبال بازی کند،راضی شد که به کلینیک برای کاردرمانی

  Read More
 • 1

چرا کلینیک توانش ؟

 • خط مشی
 • خدمات گسترده
 • تیم حرفه ایی
 • ارزیابی جامع

مرکز توانبخشی و توانمندسازی عصبی توانش در راستای بهبود کیفیت ارائه خدمات به مراجعین محترم با پشتوانه محکم علمی و تجربه و با بهره گیری  از اساتید و کارشناسان و درمانگران مجرب و کارآزموده و تکیه به یاری پرسنل وفادار و خیرین عزیز ، همسو با اهداف و قوانین کلینیک و استفاده از الگوی نظام مدیریت کیفیت بر اساس استانداردهای خاص کار درمانی رئوس خط مشی کیفیت را به شرح ذیل اعلام می دارد:

 افزایش سطح کمی و کیفی خدمات 

 افزایش سطح آموزش و دانش پرسنل و والدین محترم

 فرهنگ سازی در جامعه نسبت به بهبود نگرش مردم در مواجهه بامراجع 

 افزایش سطح رضایت مراجع و خانواده های محترم از عملکرد مرکز 

 

 

Read More

خدمات گسترده و کامل کلینیک توانش آن را از دیگر مراکز مجزا کرده و همه موارد به صورت تخصصی و تيمي براي مراجعين محترم انجام می شود. اين خدمات شامل:

کاردرمانی ذهنی، کاردرمانی جسمی، کاردرمانی دركي/حرکتی و يكپارچگي حسي، کاردرمانی در مهارت های دست، کاردرمانی در مهارت های ادراك بینایی، ماساژدرمانی، گفتاردرمانی، درمان نوروفیدبک، تحریک فرا جمجمه ای یا TDCS، محرک های دیداری شنیداری AVS، درمان خود انگیختگی در گفتار PRT، بازی درمانی، موسيقي درماني، تئاتر درماني، توانبخشی شناختی، تست هوش کودکان، غربالگری کودکان تیزهوش و مشاوره تحصیلی،

 

 

 

يكي دیگر از اصول کلینیک همفکری و مشورت با روانپزشکان، متخصصين مغز و اعصاب، متخصصين اطفال و دیگر متخصصین می باشد که باعث هماهنگی هرچه بيشتر در روند درمان کودکان می شود.

کلینیک توانش علاوه بر خدمات توانبخشی، بر توانمندسازی عصبی افراد همچون موفقيت در کنکور یا افزایش توانایی های تحصیلی و ورزشی، نیز تاکید دارد.

 

 

 

 

 

کلینیک توانبخشي توانش با دیدگاهی مركب از علوم اعصاب، توانبخشی و روانشناسي شناختي سطح خدمات خود را ارتقا داده است كه با این رويكرد توانسته بازدهي درمان مراجعین خود را چندین برابر کند.

ارزیابی های کلینیک توانش شامل دو بخش ارزیابی های بالینی و ارزیابی های استاندارد مي باشد.

در جلسه ارزيابي از طريق ارزیابی های بالینی به طور كيفي علائم اختلال ها بررسي مي شود سپس با به كارگيري و انجام تست هاي استاندارد بين المللي به طور كمي ميزان علائم و خط پايه درمان ثبت مي شود و نهايتا برنامه درماني طرح ريزي مي شود.

 

 

 

 

مقالات

 • All
 • اختلال توجه
 • اختلال یادگیری
 • اوتیسم
 • بیش فعالی
 • کاردرمانی
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

اگر به دنبال کلینیک کاردرمانی خوب در تهران هستید ، مرکز کاردرمانی ذهنی در تهران مرکز توانش یکی از بزرگترین مراکز کاردرمانی ذهنی در تهران است . کاردرمانی ذهنی در کودکانی که توانایی محدودی برای انجام کار‌‌‌‌های ذهنی دارند یادگیری آنها باید همراه حرکت وکاملا عینی باشد و از هر موقعیتی و در هر مکانی باید به منظور آموزش آنان استفاده کرد.کاردرمانی ذهنی کودکان میتواند فوق العاده مهم و اثر بخش باشد و باید سعی کنید تا حتما برای کاردرمانی ذهنی کودکان در تهران به متخصص این حوزه مراجعه کنید. لذا در امر آموزش کودکان باید به این ارتباط توجه داشت و مهارت جدید باید با مهارت دانش قبلی مربوط باشد و به تدریج بر دشواری و دقت آن افزوده شود. 

هدف از کاردرمانی ذهنی در تهران

کاردرمانی ذهنی با هدف تقویت مهارتهای شناختی مانند توجه ، حافظه ، ادراک ، تفکر انتزاعی، حل مسأله ، دستور پذیری ، تحمل کاری ، تصميم گیری و قضاوت به کودکان و سایر افرادی که دچار مشکلاتی در این زمینه ها هستند ارائه می شود.

دکتر کاردرمانی با در نظر گرفتن ارتباط بین جسم و ذهن از روش های متفاوتی برای را برای کمک به تقویت ارتباط بین این جسم و ذهن بهره می برد. دکتر کاردرمانی وظیفه دارد تا با شناسایی نقاط ضعف کودک در انجام فعالیت ها و بهبود توانایی های کودک در جهت افزایش استقلال در انجام امور عادی کمک کند . دکتر کاردرمانی ذهنی در ابتدا مواردی را میسنجد و تمرینات ویژه ای را تنطیم می کند و از متدهای درمانی متفاوتی بر حسب شرایط هر فرد استفاده می کند. اگر به دنبال مرکز کاردرمانی ذهنی در تهران مطمئن هستید ، کلینیک توانش با سابقه چند ساله در حوزه کاردرمانی ذهنی در تهران آماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد .

هدف از کاردرمانی ذهنی کمک به افراد در مقابله با چالش های زندگی روزمره ناشی از بیماری های روحی و روانی است. در کاردرمانی ذهنی دکتر کاردرمانی ابتدا زمینه های مشکل را در فرد جست و جو میکند . سپس فعالیت های توانبخشی خود را طبق آن زمینه ها برنامه ریزی می کند. با وجود شباهت هایی که گاهی اوقات بین نقش کاردرمانی ذهنی و کاردرمانی جسمی وجود دارد اما به طور کلی در عملکرد آنها برای تنظیم سلامت روانی و رفتاری افراد، تفاوت های زیادی وجود دارد. حتی می توان گفت نتیجه توانبخشی جسمی بسیار سریع تر از توانبخشی ذهنی رخ می دهد. مرکز کاردرمانی ذهنی در تهران دکتر جهانی با بهره گیری از بهترین کاردرمانگر ها و تجهیزات بروز و تخصصی این حوزه بهترین شرایط را برای مراجعه به کلینیک کاردرمانی ذهنی در تهران فراهم کرده است .

بهترین کلینک کاردرمانی ذهنی کودکان

در کاردرمانی ذهنی ویژه کودکان، ابتدا ضعف های آنها در انجام کارهای معمولی و روزمره شناسایی می شود. سپس با ارائه یک برنامه درمانی متناسب با شرایط هر کودک، برای بهبود بخشیدن به توانمندی های او اقدام می شود. برخی از اختلالات رایج در کودکان که در کاردرمانی ذهنی مورد توجه قرار می گیرد عبارتند از: کم توانی ذهنی، اختلالات یادگیری، اختلالات حسی، اختلالات نافذ رشد، اختلالات توجه و تمرکز، اختلالات بیش فعالی و کمبود توجه، سندروم دوان و سایر اختلالات ذهنی دیگر . شما به عنوان والدین فرزندان باید همیشه مهارت ها فرزند خود را رصد کنید . اگر مشکلی احساس کرید میتوانید به کلینیک کاردرمانی ذهنی کودکان توانش مراجعه کنید .

از زبان بیماران